Blokinių namų siūlių remontas

Blokinių namų siūlių remontas

Kokybiškas blokinių namų siūlių remontas būtinas daugeliui daugiabučių namų. Stambiaplokščių blokinių namų sienos pakankamai atsparios atmosferiniams veiksniams tačiau silpnoji vieta – namo siūlės. Blokiniai namai buvo statomi 1959-1990 metais visoje tuometinės  Tarybų Sąjungos teritorijoje. Lietuvoje daugiabučiai blokiniai namai buvo statomi visuose didžiuosiuose miestuose, kaip modernus ir patogus būstas jaunoms šeimoms. Seniausi daugiabučiai namai didžiuosiuose Lietuvos  miestuose jau skaičiuoja 50 ir daugiau metų ir per šį laiką tikriausiai nebuvo tinkamai pasirūpinta blokinių namų siūlėmis. Tarybiniais laikais bene vienintelis siūlių sandarinimo būdas, buvo  cementinis mišinys, kuriuo buvo sandarinamos namų siūlės. Namo siūlių remontas tuomet buvo atliekamas naudojant ne pačias geriausias medžiagas, o ir statybininkai dažnai būdavo aplaidūs.

Viskas pasikeitė po daugiabučių namų privatizavimo nepriklausomoje Lietuvoje. Daugiabučiai namai, o tiksliau jų butai, tapo gyventojų nuosavybe, kuria reikėjo rūpintis patiems. Siekiant suburti daugiabučių namų butų savininkus buvo pradėtos steigti daugiabučių namų butų savininkų bendrijos, kurios turėjo rūpintis daugiabučių namų išorės sienomis, stogu, bendro naudojimo patalpomis ir inžineriniais tinklais. Valstybinis finansavimas daugiabučiams namams buvo nutrauktas arba minimalus, o sprendžiamos tik pačios būtiniausios daugiabučių namų bėdos. Daugiabučių namų siūlėmis dažniausiai nebuvo tinkamai pasirūpinama.

Daugiabutis namas prieš siūlių remonto darbus
Daugiabutis namas prieš siūlių remonto darbus

Didžiausi blokinių namų siūlių priešai – šaltis ir vanduo. Lietingą rudenį drėgmė įsiskverbia į daugiabučių namų sienas ir jų siūles, o staiga atėję šalčiai tą drėgmę paverčia ledo kristalais, kurie pagal fizikos dėsnius plečiasi ir milžiniška jėga trupinama namo siūles. Šis plėtimasis tiks stiprus, jog gali sutrupinti net ir tvirčiausią betoną. Vienintelė apsauga nuo drėgmės ir šalčio, tinkama namo sienų ir jų siūlių hidroizoliacija. Sandarios ir specialaus hermetiko sluoksniu padengtos namo sienos tampa atsparios atmosferiniams veiksniams, drėgmė negali patekti į blokinio namo sienas ar jų siūles, o tuomet ir šalčio poveikis nebegali pridaryti žalos. Namo sienose nebelieka drėgmės, kuri šąlant galėtų plėstis ir trupinti namo siūles ar betoninio bloko paviršių. Geriausia renovacija Jūsų daugiabučiam namui – tinkamas namo siūlių ir sienų hermetizavimas.

Tik kokybiškai atlikti blokinio namo siūlių remonto darbai gali užtikrinti gerą sienų apsaugą nuo drėgmės ir šalčio poveikio. UAB Auvija specializuojasi blokinių namų siūlių tvarkyme, kokybiškai hermetizuoja blokinių namų siūles ir sienas. Darbams atlikti įmonė naudoja tik aukščiausios kokybės medžiagas, o atliktiems darbams suteikiama 5 metų garantija. Visi darbai atliekami naudojant aukštalipių įrangą, tai žymiai sumažina atliekamų darbų sąmatą, nes nereikia nuomoti brangių fasadinių pastolių ar keltuvų. Taip pat, aukštalipių darbo metodai paspartina darbus, nes nereikia statyti pastolių aplink visą namą, o tam skirtą galima panaudoti namo siūlių taisymui.

Daugiabutis namas po siūlių hermetizavimo ir sienų dažymo
Daugiabutis namas po siūlių hermetizavimo ir sienų dažymo

Kiekvieną trumpą Lietuvišką vasarą prasideda daugiabučių namų siūlių remonto sezonas, kokybiškai šiuos darbus atliekančių įmonių vos kelios. Negaiškite laiko, pasirinkite teisingai ir jau šią vasarą būkite tikri, kad žiemą per blokų sandūras nešvilpaus žvarbūs vėjai.

UAB Auvija
+370 655 57948

 

 

Blokinių namų siūlių remontas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *